„W wielkiej biedzie”. Nowa wystawa w Muzeum Śląskim

„W wielkiej biedzie”. Nowa wystawa w Muzeum Śląskim
fot. Muzeum Śląskie Goerlitz W Muzeum Śląskim w Görlitz otwarto nową wystawę czasową, poświęconą trudnym warunkom życia w Görlitz i Zgorzelcu bezpośrednio po wojnie. Będzie ją można oglądać do czerwca przyszłego roku.
istotne.pl wystawa

Niemiecka wystawa „W wielkiej biedzie. Pamięć końca wojny w 1945 roku i nowych początków w Görlitz i Zgorzelcu”, którą można zwiedzać już od soboty 21 listopada, to kolejne wydarzenie z realizowanego przez Muzeum Śląskie cyklu historycznego, który ma nam przybliżyć powojenne dzieje dwóch nadnyskich miast.

Podobnie jak wystawa „70 lat Zgorzelca. Spojrzenie retrospektywne”, także niemiecka ekspozycja powstała dzięki zaangażowaniu wielu osób prywatnych oraz stowarzyszeń i instytucji. Składają się na nią pamiątki, przedmioty codziennego użytku, zdjęcia, dokumenty i wspomnieniowe relacje z końca drugiej wojny światowej i lat powojennych.

Muzeum Śląskie serdecznie zaprasza!

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od 21 listopada 2015 roku do 24 czerwca 2016 roku. Wstęp – 3 euro. Dzieci i młodzież do lat 16 oraz zorganizowane grupy szkolne mają do muzeum wstęp wolny. Pozostali zwiedzający mają do muzeum wstęp wolny w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

UM Zgorzelec/ii