Złodziej i paser zatrzymani przez policjantów

Złodziej i paser zatrzymani przez policjantów
fot. Krzysztof Gwizdała Zgorzeleccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa przeciwko mieniu.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie, paserstwo

5 października 2015 roku funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu otrzymali zgłoszenie o kradzieży 8 aluminiowych najazdów z samochodu ciężarowego. Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą i już po kilku godzinach od zgłoszenia ustalili miejsce ukrycia skradzionych przedmiotów.

W czasie przeszukania wspomnianej posesji odnaleźli skradzione najazdy, warte blisko 40 tysięcy złotych. Zatrzymali także mężczyznę podejrzanego o paserstwo. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec gminy Zgorzelec.

Ustalono również tożsamość sprawcy kradzieży, którym okazał się 23-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. Mężczyzna ma na swoim koncie także inne przestępstwa. Miesiąc wcześniej w Zgorzelcu włamał się do piwnicy, skąd ukradł podróżne walizki, odzież oraz środki chemiczne, powodując straty w wysokości blisko 2 000 złotych. Natomiast w maju br. na jednym z terminali ukradł koła wraz z felgami z nowych pojazdów, które były przewożone do jednego z salonów samochodowych w kraju. Tym razem spowodował straty w wysokości ponad 9 000 złotych.

23-latkowi grozi do 10 lat więzienia, 22-latkowi – do pięciu.

KPP Zgorzelec/ii