Kolejny pirat stracił prawo jazdy. Przekroczył dozwoloną prędkość o 100 km/h!

Kolejny pirat stracił prawo jazdy. Przekroczył dozwoloną prędkość o 100 km/h!
fot. freeimages.com (Phil L.) Policjanci z drogówki, pełniący służbę na terenie powiatu zgorzeleckiego, zatrzymali po pościgu kierującego samochodem osobowym, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 100 km/h.
istotne.pl policja, narkotyki, pirat drogowy

Funkcjonariusze ze zgorzeleckiej drogówki prowadzili kontrole na terenie gminy Węgliniec. W miejscowości Jagodzin, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h, kierujący samochodem poruszał się z prędkością 140 km/h (!). Co więcej, zignorował próbującego go zatrzymać do kontroli policjanta i zaczął uciekać.

Uciekając, wykonywał wiele niebezpiecznych manewrów, m.in. zmuszał jadących z przeciwnego kierunku do zjeżdżania na pobocze. Po kilku kilometrach policjanci zatrzymali pirata drogowego, którym okazał się 40-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej. Zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenie policjantów co do stanu jego trzeźwości. Okazało się, że był on pod wpływem narkotyków.

Teraz 40-letniemu kierowcy z Dąbrowy Górniczej, który w Jagodzinie (gmina Węgliniec) przekroczył dozwoloną prędkość o 100 km/h, grozi do 2 lat więzienia.

KPP Zgorzelec/ii