Samochodowy włamywacz wpadł z nielegalną amunicją

Samochodowy włamywacz wpadł z nielegalną amunicją
fot. freeimages.com (Cara James) Policjanci ze Zgorzelca zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu oraz nielegalne posiadanie amunicji.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie, amunicja

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu prowadzili działania wymierzone w przestępczość przeciwko mieniu. W czasie akcji zatrzymali 26-letniego mieszkańca Zgorzelca podejrzanego o włamania do pojazdów.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna ma na swoim koncie m.in. włamanie do auta, które miało miejsce pod koniec maja br. w centrum miasta. Sprawca, po uszkodzeniu zamka w drzwiach, dostał się do wnętrza pojazdu, skąd ukradł plecak z laptopem o wartości blisko 2 tysięcy złotych.

Mężczyzna ma na swoim koncie także inne kradzieże, m.in. wykorzystując fakt pozostawienia przez właściciela otwartego samochodu, na początku maja br. zabrał z niego dokumenty, pieniądze i inne drobne przedmioty warte ok. tysiąca złotych.

Co więcej, w mieszkaniu podejrzanego mundurowi znaleźli 20 sztuk różnej amunicji. Teraz wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. 26-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

KPP Zgorzelec/ii