Potrącił matkę i jej niepełnosprawną córkę na przejściu dla pieszych. Zatrzymał się i… odjechał

Potrącił matkę i jej niepełnosprawną córkę na przejściu dla pieszych. Zatrzymał się i… odjechał
fot. Krzysztof Gwizdała Myślał, że uniknie odpowiedzialności. Srogo się przeliczył. Trafił do policyjnego aresztu dzięki mieszkańcowi Pieńska, który uniemożliwił mu ucieczkę.
istotne.pl policja, wypadek, potrącenie

Do zdarzenia doszło 21 lutego, wieczorem. Kierowca osobówki potrącił dwie kobiety, które przechodziły przez przejście dla pieszych. Co najbardziej bulwersujące, po zdarzeniu kierujący zatrzymał się, jednakże szybko odjechał, nie udzielając poszkodowanym żadnej pomocy. Pokrzywdzonymi okazały się 77-letnia mieszkanka Zgorzelca oraz jej niepełnosprawna 52-letnia córka.

Sprawca, chcąc uniknąć odpowiedzialności, uciekł z miejsca zdarzenia. Jednakże tuż za nim jechał mieszkaniec Pieńska, który mu to skutecznie uniemożliwił. Natychmiast poinformował zgorzeleckich policjantów o zdarzeniu oraz ujął kierującego, który potrącił kobiety. Na miejscu policjanci ustalili tożsamość i zatrzymali 28-letniego sprawcę, który trafił do policyjnego aresztu.

Przypomnijmy, że za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. A jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na zdrowiu, sprawca może trafić za kratki nawet na 8 lat. Warto też podkreślić, że ucieczka z miejsca wypadku drogowego jest jedną z okoliczności skutkujących zaostrzeniem odpowiedzialności karnej, i to do nawet 12 lat odsiadki.

KPP Zgorzelec/ii