Rekrutacja i Dzień Otwarty w Augustum-Annen-Gimnazjum

Rekrutacja i Dzień Otwarty w Augustum-Annen-Gimnazjum
fot. UM Zgorzelec Trwa rekrutacja do klas o polsko-niemieckim profilu kształcenia w Augustum-Annen-Gimnazjum w Görlitz. Nabór wniosków o przyjęcie do szkoły potrwa do 1 marca. Kilka dni wcześniej szkoła organizuje Dzień Otwartych Drzwi.
istotne.pl edukacja

Od 13 lat görlitzkie Augustum-Annen-Gimnazjum oferuje polskiej młodzieży, zainteresowanej kształceniem w Niemczech, naukę w polsko-niemieckich klasach o profilu dwujęzycznym. Z propozycji mogą skorzystać absolwenci klas szóstych, którzy pomyślnie przejdą egzamin wstępny, który w tym roku odbędzie się 14 marca. Uczniowie, którzy chcieliby do niego przystąpić, powinni przesłać swoje zgłoszenie, na które składają się:

  • czytelnie wypełniony wniosek o przyjęcie do szkoły (formularz do pobrania)
  • kopia świadectwa klasy piątej
  • zestawienie ocen za pierwsze półrocze klasy szóstej

na adres: [email protected], z dopiskiem „Egzamin wstępny do AAG 2016” w tytule i temacie wiadomości. Zgłoszenie w formacie pdf należy wysłać na wskazany adres w nieprzekraczalnym terminie do 1 marca 2016 roku. O szczegółach dotyczących egzaminu kandydaci zostaną poinformowani drogą listowną.

Dzień Otwartych Drzwi

Podobnie jak w poprzednich latach, Augustum-Annen-Gimnazjum zaprasza wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się o szkole nieco więcej, na Dzień Otwartych Drzwi w sobotę 27 lutego, w godzinach od 10.00 do 12.30. Program sobotniej prezentacji szkoły obejmuje zwiedzanie budynku i gabinetów lekcyjnych, a także bezpośrednie rozmowy z nauczycielami i uczniami. Na IV piętrze budynku zainteresowani rozpoczęciem nauki w klasach o polsko-niemieckim profilu kształcenia będą mogli uzyskać informacje w języku polskim

Dzień Otwartych Drzwi: budynek szkolny przy Annengasse 4, sobota 27 lutego, w godzinach od 10.00 do 12.30. Oficjalne rozpoczęcie w kaplicy św. Anny o godzinie 10.00.

UM Zgorzelec/ii