Nie zostawiaj wartościowych rzeczy ani dokumentów w samochodzie!

Nie zostawiaj wartościowych rzeczy ani dokumentów w samochodzie!
fot. freeimages.com (Dont_Panic) Pozostawianie wartościowych przedmiotów w samochodzie to tylko jedna z przyczyn kradzieży zgłaszanych zgorzeleckim policjantom.
istotne.pl policja

Zdarzają się przypadki pozostawiania w pojazdach także dokumentów, m.in. dowodu rejestracyjnego, co w znaczący sposób ułatwia potencjalnemu złodziejowi poruszanie się czy zbycie kradzionego samochodu. Jeśli Twój niepokój budzi czyjeś zachowanie, np. ktoś zagląda do zaparkowanych pojazdów, nie czekaj – zadzwoń pod numer 997 lub 112.

– Musimy pamiętać, że włamywacze bardzo często wybierają samochody, w których na widocznych miejscach pozostawione zostały wartościowe przedmioty. Laptopy, aparaty fotograficzne, nawigacje czy też telefony komórkowe pozostawione w widocznym miejscu stanowią łakomy kąsek dla złodzieja – ostrzegają zgorzeleccy mundurowi.

I dodają: – Jeśli widzicie Państwo obce osoby chodzące po osiedlu, zaglądające do zaparkowanych pojazdów, zadzwońcie. W godzinach, kiedy większość z nas pracuje, lub w nocy uaktywniają się złodzieje. Jeżeli widzimy osoby kręcące się pomiędzy zaparkowanymi samochodami, nie bądźmy obojętni – wystarczy zadzwonić. Nie musicie Państwo podawać swoich danych osobowych. Poinformujcie policjantów o swoich spostrzeżeniach.

KPP Zgorzelec/ii