Potrącona rowerzystka zmarła. Osierociła syna. Pozwolisz, aby sprawca uniknął odpowiedzialności?

Potrącona rowerzystka zmarła. Osierociła syna. Pozwolisz, aby sprawca uniknął odpowiedzialności?
fot. Krzysztof Gwizdała Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Pieńsku prowadzą postępowanie przygotowawcze w sprawie wypadku drogowego, który miał miejsce 19 października 2015 roku, około godz. 06:00, w miejscowości Bielawa Dolna.
istotne.pl policja, wypadek

Policjanci w dalszym ciągu poszukują świadków zdarzenia. Ze szpitala dotarła bardzo smutna wiadomość, że pokrzywdzona, niestety, zmarła. 36-letnia młoda kobieta pozostawiła dorastającego syna. – Każdy z nas mógł być na miejscu pokrzywdzonej, której sprawca nie udzielił pomocy. Zastanówmy się nad tym, jeżeli mamy wątpliwości, czy przekazać informację o sprawcy organom ścigania. Wydaje się bardzo mało prawdopodobne, aby nikt nie posiadał jakichkolwiek informacji na ten temat – mówią zgorzeleccy policjanci.

Przypomnijmy, że 19 października br., około godziny 06:00, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Bielawa Dolna (okolice wiaduktu). Na jadącą rowerzystkę najechał kierujący samochodem, po czym odjechał z miejsca zdarzenia.

Policjanci zabezpieczyli ślady. Z ich ustaleń wynika, że był to prawdopodobnie pojazd marki Mercedes Sprinter (skrzyniowy z kabiną koloru białego). Pojazd będzie miał uszkodzone lusterko z prawej strony. – Jeżeli widzieliście państwo pojazd z takimi uszkodzeniami lub posiadacie inne informacje na temat przebiegu zdarzenia, prosimy o kontakt – dodają funkcjonariusze. – Musimy sobie sami odpowiedzieć, czy godzimy się na to, że osoby powodujące poważne wypadki, skutkujące nawet śmiercią, pozostają nieustaleni.

Policjanci z Pieńska zwracają się do wszystkich osób posiadających informacje na temat okoliczności i przebiegu zdarzenia o kontakt osobisty bądź telefoniczny (pod numerami telefonu 75 649 43 65 albo 997). Funkcjonariusze gwarantują pełną anonimowość.

KPP Zgorzelec/ii