Porucznik Borewicz w węglinieckiej Bibliotece

Porucznik Borewicz w węglinieckiej Bibliotece
fot. Fryta73 (Wikimedia Commons) Mieszkańcy gminy Węgliniec mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim z Bronisławem Cieślakiem, politykiem i aktorem, znanym młodzieży jako komisarz Malanowski, natomiast tym nieco starszym – jako porucznik Borewicz z serialu „07 zgłoś się”.
istotne.pl węgliniec, centrum wiedzy

Spotkanie odbyło się w Bibliotece Publicznej w Węglińcu, a aktorowi towarzyszyli: Piotr K. Piotrowski, autor książki o kulisach serialu „07 zgłasza się”, a także Dariusz Rekosz, który to spotkanie poprowadził.

Serialowy Borewicz bardzo ciekawie i barwnie, nierzadko z ogromnym poczuciem humoru opowiadał o swojej pracy na planie. Jako że bohater spotkania obchodził kilka dni wcześniej 72 urodziny, organizatorzy sprawili zarówno jubilatowi, jak i wszystkim przybyłym słodką niespodziankę – tort w kształcie poloneza MO.

Spotkanie było częścią projektu „Moda na czytanie – promocja literatury i czytelnictwa”, dofinansowanego w ramach Programu Promocja Literatury i Czytelnictwa – Priorytet 4: Partnerstwo Publiczno-Społeczne.

UGiM Węgliniec/ii