Notoryczny włamywacz w rękach bogatyńskich policjantów

Notoryczny włamywacz w rękach bogatyńskich policjantów
fot. MZ Bogatyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie, bogatynia

29 listopada policjanci operacyjni z Bogatyni prowadzili działania wymierzone w osoby podejrzewane o przestępczość przeciwko mieniu. Podczas działań ustalili podejrzanego o dokonanie kradzieży z włamaniem do zaparkowanego samochodu osobowego, które miało miejsce kilka dni wcześniej. Łupem sprawcy padła nawigacja samochodowa o wartości kilkuset złotych.

Jak się okazało, mężczyzna miał więcej przestępstw na koncie. Dwukrotnie dokonał kradzieży z włamaniem do sklepu budowlanego, skąd zabrał różne materiały. Włamał się również do warsztatu naprawczego, skąd ukradł narzędzia warsztatowe i pomiarowe, spawarkę, kaski motocyklowe oraz inne przedmioty. Podejrzany odpowie też za kradzieże z włamaniami do zbiorników paliwa samochodów ciężarowych (jego łupem padło łącznie blisko 700 litrów oleju napędowego).

Ponadto kilka dni wcześniej wykorzystał fakt, że właściciel zostawił otwarte drzwi w samochodzie, i ukradł plecak z dokumentami, kartami płatniczymi oraz pieniędzmi.

Łącznie seryjny złodziej spowodował straty przekraczające kilkanaście tysięcy złotych. Bogatyńscy policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Zatrzymanemu grozi do 10 lat więzienia.

KPP Zgorzelec/ii