Nie zostawiaj wartościowych przedmiotów i dokumentów w samochodzie!

Nie zostawiaj wartościowych przedmiotów i dokumentów w samochodzie!
fot. freeimages.com (Jamie Woods) Pozostawianie wartościowych przedmiotów w samochodzie – to tylko jedna z przyczyn kradzieży zgłaszanych policjantom. Jeśli Twój niepokój budzi czyjeś zachowanie, np. ktoś zagląda do zaparkowanych pojazdów, nie czekaj – zadzwoń pod numer 997 lub 112.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie

Musimy pamiętać, że włamywacze bardzo często wybierają samochody, w których na widocznych miejscach pozostawione zostały wartościowe przedmioty. Laptopy, aparaty fotograficzne, nawigacje czy też telefony komórkowe pozostawione w widocznym miejscu stanowią łakomy kąsek dla złodzieja.

Bardzo dużym błędem jest także pozostawianie dokumentów, m.in. dowodu rejestracyjnego, umowy obowiązkowego ubezpieczenia OC czy też dowodu osobistego. W razie kradzieży pojazdu ułatwia to w znaczący sposób potencjalnemu złodziejowi poruszanie się czy zbycie kradzionego samochodu. Dodatkowo jesteśmy zagrożeni wykorzystaniem naszych danych osobowych do celów przestępczych.

Jeśli widzisz obce osoby chodzące po osiedlu, zaglądające do zaparkowanych pojazdów – zadzwoń. Złodzieje uaktywniają się w godzinach, kiedy większość z nas pracuje, lub w nocy. Nie musisz podawać swoich danych osobowych. Poinformuj policjantów o swoich spostrzeżeniach.

KPP Zgorzelec/ii