Bezpieczna Droga do Szkoły

Bezpieczna Droga do Szkoły
fot. freeimages.com (Ayla87) Rozpoczęcie roku szkolnego oznacza pojawienie się uczniów w okolicach szkół i na drogach dojazdowych do placówek oświatowych. W związku z tym podjęte zostały kolejne działania policjantów pn. „Bezpieczna droga do szkoły”.
istotne.pl policja

Funkcjonariusze przeprowadzili wcześniej lustrację dróg w rejonach placówek oświatowych, zwracając uwagę na stan oznakowania w tych miejscach. Od 1 września 2015 roku funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców przejeżdżających w okolicach szkół, tak aby wszystkie dzieci bezpiecznie do nich dotarły.

Ogólnopolskie działania pn. „Bezpieczna Droga do Szkoły” rozpoczynają się na początku każdego roku szkolnego. Dolnośląscy policjanci w ramach działań wyprzedzających już w sierpniu sprawdzili tereny przy placówkach oświatowych. Funkcjonariusze skontrolowali przede wszystkim oznakowanie przejść dla pieszych, a także rozmieszczenie znaków pionowych i poziomych.

W trakcie działań policjanci pionów ruchu drogowego oraz prewencji pilnują bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego, a także swoją obecnością przypominają kierującym, że dzieci ponownie rozpoczynają swoje zajęcia. Podczas spotkań z uczniami w szkołach w ciągu roku szkolnego funkcjonariusze będą rozmawiać z maluchami o tym, jak unikać niebezpiecznych sytuacji w czasie drogi do szkoły.

Pamiętajmy również o tym, że jako rodzice powinniśmy dawać dzieciom dobre wzorce. Upewnijmy się, że nasze pociechy wiedzą, że przechodzimy przez jezdnię tylko w miejscach dozwolonych, i to w sposób rozsądny i odpowiedzialny. By zwiększyć bezpieczeństwo dzieci, ich ubrania oraz plecaki wyposażmy w widoczne po zmroku odblaskowe elementy.

KWP Wrocław