Rodzinny Piknik Country dla Adama

Rodzinny Piknik Country dla Adama
fot. UM Zgorzelec Mimo nieszczęśliwego wypadku, który 13 lat temu dramatycznie odmienił jego życie, Adam nie poddaje się. Skończył technikum, studiuje, walczy o jak największą samodzielność. Marzy o aktywnym wózku, żeby jeszcze lepiej radzić sobie z codziennymi wyzwaniami.
istotne.pl piknik, charytatywność

Każdy może mu pomóc spełnić to pragnienie. Wystarczy wybrać się na Rodzinny Piknik Country! Organizator imprezy Stajenka Team i niezwykle liczne grono firm, osób i instytucji wspierających Adama serdecznie zapraszają na Rodzinny Piknik Country dla Adama.

Charytatywne wydarzenie odbędzie się już w najbliższą niedzielę 10 kwietnia, o godzinie 12.00, w Stadninie Koni w Koźlicach. Każda z licznych piknikowych atrakcji będzie dostępna za „wrzut do puszki”, a pieniądze, które uzbieramy podczas pikniku, zostaną przeznaczone na wymarzony aktywny wózek inwalidzki i rehabilitację Adama.

W programie imprezy: przejażdżki konne dla dużych i małych, zabawy i konkursy z nagrodami, strzelanie z wiatrówki, przygoda z koparką, pokazy zapaśnicze (14:00), pokazy pierwszej pomocy (14:30), pokaz fechtunku szablą husarską i pokaz jazdy konnej metodą naturalną w wykonaniu jeźdźców ze stajni U Jasinka (15:00), pokaz strażacki (15:30), spotkanie z koszykarzami Turowa (16:00), licytacja darowizn od sponsorów (17:00), a poza tym mnóstwo świetnego jedzenia i picia, pyszne ciasta i prawdziwie rodzinna atmosfera! Zapraszamy!

Adam Szulc jest niepełnosprawny od 13 lat, kiedy na skutek wypadku rowerowego doznał poważnego urazu głowy. Jak sam przyznaje, miał sporo szczęścia. Żyje, po 8 dniach wybudził się ze śpiączki i odzyskał mowę, którą stracił na kilka tygodni. Niestety, nie odzyskał całkowitej sprawności i do dzisiaj ma problemy z samodzielnym poruszaniem się i utrzymaniem równowagi.

Nie poddaje się jednak. Skończył szkołę, rozpoczął studia informatyczne i szuka pracy. Walczy o siebie, o swoją samodzielność, dlatego zbiera pieniądze na tzw. aktywny wózek, który jest dostosowany do fizycznych parametrów użytkownika, a co za tym idzie – umożliwia efektywniejsze poruszanie się niż wózek standardowy. To drogie marzenie, dlatego Stajenka Team i wielu wspierających chcą mu w tym pomóc.

Patronat nad wydarzeniem objęli: Burmistrz Miasta Zgorzelec, Gmina Zgorzelec, Stajenka Koźlice, Departament Druku, ZSZiL im. Górników i Energetyków Turowa, Centrum Sportowo Rekreacyjne w Zgorzelcu.

UM Zgorzelec/ii