Nowy tydzień w MDK (8.02–15.02)

Nowy tydzień w MDK (8.02–15.02)
fot. MDK Zgorzelec Ten tydzień pod zieloną kopułą to głównie przedpołudniowe zajęcia dla dzieci, które właśnie z nami zdecydowały się spędzić swoje zimowe wakacje, a także niezwykle interesujące seanse filmowe.
istotne.pl mdk zgorzelec

W te dni na wielki ekran rzucamy opowieść „Ardeny”, ale nie kojarzcie tego tytułu ze sławną batalią z czasów II wojny światowej. To historia dwóch braci-bandytów. Historia nieudanego napadu, podczas którego jednemu z braci udaje się uciec, drugi zaś zostaje schwytany. Po 4 latach odsiadki w więzieniu w Kenneth, wychodzi na wolność i chce odzyskać swoje życie. Okazuje się jednak, że na zewnątrz wiele się przez ten czas zmieniło. Również w życiu jego brata oraz jego dotychczasowej dziewczyny, Sylvie. Obraz wyreżyserował Robin Pront i gdybyśmy jego dzieło mieli jakoś zaszufladkować, powiedzielibyśmy: dramat. Ej, nie chodzi nam jednak o poziom artystyczny, bo tego nie śmiemy oceniać, a o gatunek wypowiedzi. Światło gaśnie dla „Arden” o godz. 18.01 do środy włącznie. Bilety po 11 zł.

Ferie i kino to jednak nie wszystko, co dziać się będzie w tym tygodniu przy ul. Parkowej 1. Ciekawie zapowiada się piątek. W tym dniu spotkanie z Jerzym Ziębą organizuje u nas Miejska Biblioteka Publiczna. Jerzy Zięba jest niewątpliwie charyzmatycznym i bodaj najpopularniejszym propagatorem medycyny naturalnej w dzisiejszej Polsce. Jest zdeklarowanym zwolennikiem leczenia bez farmaceutyków sztucznie syntetyzowanych, czyli terapii opartej wyłącznie na produktach występujących w naturze i niepoddanych głębokiej obróbce, zmieniającej ich właściwości. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17. Ale uwaga

  1. wstęp wyłącznie za okazaniem miejscówek (liczba miejsc ograniczona), które można odebrać w bibliotece przy ul. Bohaterów Getta 1 (wypożyczalnia na parterze).
  2. nie wiemy, czy jeszcze są :)

Na pocieszenie dla niepocieszonych mamy alternatywne zaproszenie na piątek. Miło nam będzie was widzieć o godz. 17 w naszej galerii na wernisażu wystawy Jacka Żbikowskiego. Ten urodzony w Gdańsku, a związany ze środowiskiem artystycznym Wybrzeża artysta, zajmuje się projektowaniem grafiki użytkowej oraz malarstwem. Przez kilka lat prowadził firmę wykonującą reklamę wizualną, był także twórcą scenografii teatralnych, m.in. w Teatrze Dramatycznym w Gdyni i w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Jego obrazy są w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Teraz prace artysty będzie można podziwiać także w Zgorzelcu.

PlakatPlakatfot. MDK Zgorzelec

Z wielką przyjemnością chcielibyśmy także zaprosić wszystkich na niedzielę. Bo to będzie niezwyczajna niedziela! W tym dniu (14.02) każdy będzie mógł przyjść do MDK i przeczytać swój ulubiony wiersz o miłości. Bo choć można nie uznawać obchodzonych w tym dniu walentynek, to jednak jeśli nazwać je z polska Dniem Zakochanych, stanie się on doskonałą okazją do rozmów o miłości i dzielenia się z innymi swoimi ulubionymi strofami o płomiennych uczuciach. Daniem dnia będą wiersze Haliny Poświatowskiej i Jonasza Kofty, które przygotuje młodzież z zajęć teatralnych MDK. Ale przyjść i pochwalić się swoim ulubionym wierszem może absolutnie każdy! Początek godz. 16. Oprócz poezji i fragmentów prozy, w programie jest też kawa i ciastka. Wstęp wolny!

PlakatPlakatfot. MDK Zgorzelec

Janusz Pawul