Para Rumunów oszukiwała na A4. Wciskali ludziom fałszywą biżuterię

Para Rumunów oszukiwała na A4. Wciskali ludziom fałszywą biżuterię
fot. freeimages.com (Vicky S) Policjanci zatrzymali dwoje obywateli Rumunii podejrzanych o oszustwa na autostradzie A4.
istotne.pl policja, oszustwo, a4, biżuteria

8 lipca zgorzeleccy policjanci, prowadząc działania przeciwko osobom podejrzanym o oszustwa w rejonie autostrady A4, zatrzymali 20-letnią kobietę i 24-letniego mężczyznę (oboje to obywatele Rumunii) mających związek z tymi przestępstwami.

Policjanci uzyskali informację, że kierujący samochodem osobowym na niemieckich numerach rejestracyjnych próbuje zatrzymywać na A4 inne pojazdy. Po krótkim czasie przy autostradzie zauważyli wskazany samochód. W jego pobliżu stało auto z polską rejestracją, którego kierowcą był mieszkaniec województwa śląskiego. Mężczyzna powiedział policjantom, że chciał pomóc zatrzymującej go parze, której rzekomo zabrakło paliwa i która nie miała jak wrócić do domu. W czasie rozmowy wspomniany duet zaproponował mu zakup dwóch złotych sygnetów po bardzo atrakcyjnej cenie. Jak się okazało, był to niewiele warty tombak.

Funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i sprawdzają, czy zatrzymani obywatele Rumunii nie mają na swoim koncie więcej podobnych przestępstw. Teraz podejrzanym o oszustwa na A4 grozi kara do 8 lat odsiadki.

KPP Zgorzelec/ii