Klniesz jak szewc? Masz szansę zostać mistrzem Polski i wygrać kasę!

Zły
fot. freeimages.com (Bob Smith) Kilka lat temu Grzesiek, czyli Żaku wymyślił „mistrzostwa Polski w klęciu jak szewc”, a zgorzelecki MDK w tym roku postanowił je reaktywować w ramach Święta Starego Miasta, czyli Jakubów.
istotne.pl 0 zawody, zgorzelec, jakuby, mdk zgorzelec, miasto zgorzelec

Reklama

– Bo klęcie jak szewc też się w sumie przez szewca Jakuba Boehmego w Żaka głowie urodziło i naszym zdaniem Jakuby to najodpowiedniejsze miejsce dla tej konkurencji – mówi Janusz Pawul z Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu.

Gdybyście się więc chcieli sprawdzić, to w imieniu organizatorów zapraszamy. Jeden warunek tylko! Do 15 sierpnia trzeba by via e-mail: [email protected] przesłać nagranie audio lub wideo z tymi waszymi wiązankami przekleństw. Ale uwaga! wic polega głównie na tym, żeby przeklinać, kląć i bluzgać, ale słów powszechnie uznanych za wulgarne nie używać. Że niemożliwe? Nieprawda, da się zrobić, co już kilkakrotnie w Zgorzelcu zostało udowodnione.

– W każdym razie pamiętajcie, do 15 sierpnia trzeba wysłać prezentację, a 28 sierpnia, już podczas Jakubów, hop na scenę – podkreślają organizatorzy. Do zgarnięcia pula nagród w wysokości 2,5 tys. zł.

Regulamin Mistrzostw Polski w Klęciu Jak SzewcRegulamin Mistrzostw Polski w Klęciu Jak Szewcfot. MDK Zgorzelec

Janusz Pawul, MDK Zgorzelec/ii

Reklama