Nowy tydzień w MDK Zgorzelec (18.01–25.01)

Nowy tydzień w MDK Zgorzelec (18.01–25.01)
fot. Qbanez/Wikimedia Commons Kto jeszcze nie widział „Durnia”, niech przyjdzie do MDK.
istotne.pl mdk zgorzelec

Wiem, wiem, dwuznacznie to wygląda, ale to zdanie trzeba traktować jak najbardziej serio. W kinie Poza Nova w MDK jeszcze do środy do obejrzenia „Dureń” właśnie, czyli niezwykle ciekawy i poruszający film rosyjskiego reżysera Jurija Bykowa. To opowieść o Dimie, który pracuje jako hydraulik w jednym z niewielkich miasteczek. Pewnej nocy zostaje wezwany do starego hotelu robotniczego. Próbując naprawić awarię, Dima odkrywa, że budynek w ciągu kilku godzin się zawali. Władze powinny zarządzić natychmiastową ewakuację, jednak zasłaniają się trudnościami logistycznymi...

Światło gaśnie o godz. 18.01. Bilety po 11 zł.

Szpule projektorów kręcą się jednak także przed południem w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej; będzie też specjalny, czwartkowy seans dla seniorów. Natomiast w środę odbędzie się u nas kolejny wykład Transgranicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, podczas którego pan Adam Bogacki będzie namawiał uczestników: „Spójrz w niebo”.

Także w czwartek gościć będziemy pod zieloną kopułą warsztaty cyrkowe, ale uwaga – zajęcia są niestety zamknięte dla publiczności. W tym samym dniu swoje spotkanie zaplanowali w MDK sympatycy KOD-u, czyli Komitetu Obrony Demokracji. Natomiast w piątek od rana odbywać się będą próby do przedstawień z okazji Dnia Babci i Dziadka.

I akurat ten wers tego teksu wydaje się najlepszy, żeby wykorzystać go do złożenia najserdeczniejszych życzeń 129 lat życia wszystkim naszym kochanym mamom mam i tatom ojców. 129 lat! Uśmiechu! Zdrowia! I jak najczęstszych waloryzacji...

Wszystkim zaś córkom babć i synom dziadków przypominamy, że trwają zapisy dzieci na zajęcia w czasie ferii szkolnych w naszym MDK. Zimowe wakacje potrwają w dolnośląskich szkołach od 1 do 12 lutego i w tym czasie organizowane będą w domu kultury przedpołudniowe zajęcia dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Żeby wziąć w nich udział, trzeba do 29 stycznia zapisać pociechy w sekretariacie MDK pod numerem telefonu 75 77 52 415.

Zapraszamy!

Janusz Pawul