Duet Czarny Nosal zagra w MDK

Czarny Nosal
fot. MDK Zgorzelec Czarny Nosal – pod tą przekorną nazwą kryje się naprawdę niezwykły duet, pochodzący z Kędzierzyna-Koźla.
istotne.pl 0 mdk zgorzelec, miasto zgorzelec

Reklama

Oryginalny głos i przepiękne piosenki Rafała Nosala połączone z eksperymentującą (elektryzującą wręcz!) gitarą Darka Czarnego, tworzą niepowtarzalną całość.

Darek Czarny ma na koncie współpracę z zespołem Stare Dobre Małżeństwo. Jako członek SDM-u współtworzył nagrania sześciu płyt wydanych przez zespół w ostatnich latach – płyt z poezją J. Rybowicza oraz B. Loebla. Współpracował z Tomaszem Szwedem, uczestnicząc w nagraniach kilku jego płyt. Koncertował z G. Hamiltonem V i wielkimi muzykami sceny country. Jest muzykiem, wokalistą, aranżerem i kompozytorem grającym na gitarach akustycznych, gitarze dobro, mandolinie, lap steel. Obecnie Darek jest wokalistą i gitarzystą zespołu U Studni, który współtworzą byli muzycy Starego Dobrego Małżeństwa.

Rafał Nosal to muzyk o niezwykłej wrażliwości, autor piosenek i kompozytor. Jest przede wszystkim liderem oraz założycielem pochodzącej z Opolszczyzny Grupy Bohema. Właśnie z Bohemą ma na koncie dwie płyty – „Niepogoda na sny” (2005) i „Niech tak zostanie…” (2007), koncerty w Polsce i za jej granicami, a także wiele nagród. Jest finalistą „Debiutów” Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oraz Międzynarodowego Vena Festiwal.

Duet Czarny Nosal zagra w MDK Zgorzelec 29 stycznia o godz. 18.30, bilety w przedsprzedaży od 20 stycznia w MDK oraz w dniu koncertu po 25 zł.

Janusz Pawul

Reklama