Odzyskali maszynę wartą 30 tys. euro

Odzyskali maszynę wartą 30 tys. euro
fot. KPP Zgorzelec Zatrzymany złodziej i paser oraz odzyskana profesjonalna tokarka numeryczna – to efekt kolejnego uderzenia policjantów z dolnośląsko-saksońskiej grupy Nysa w przestępczość transgraniczną.
istotne.pl policja, kradzież, paserstwo

Policjanci, prowadząc działania operacyjne wymierzone w przestępczość transgraniczną, ustalili i zatrzymali dwóch podejrzanych o przestępstwa przeciwko mieniu. Zatrzymani to mężczyźni w wieku 49 i 57 lat. Jeden z nich ukradł profesjonalną tokarkę, a drugi pomagał ją ukryć.

Do zatrzymania doszło po tym, jak policjanci otrzymali od niemieckich kolegów informację o kradzieży profesjonalnej tokarki z jednej z hal produkcyjnych. Kradzież miała miejsce w marcu bieżącego roku.

Mundurowi ustalili, że sprzęt może być ukryty na posesji pod Jelenią Górą. Podejrzenia policjantów okazały się słuszne – odnaleźli skradzioną tokarkę o wartości 30 tysięcy euro i zatrzymali 57-letniego właściciela posesji, który usłyszał już zarzut paserstwa. Kwestią czasu było zatrzymanie złodzieja, którym okazał się 49-letni mieszkaniec Zgorzelca.

Obu zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia.

KPP Zgorzelec/ii