Ćwiczenia na autostradzie A4. Mobilizacja służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo

Ćwiczenia na autostradzie A4. Mobilizacja służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo
fot. KPP Zgorzelec Wspólne kontrole, zatrzymanie niebezpiecznego przestępcy, pościg za kierującym, który nie zatrzymał się do kontroli, symulacja wypadku drogowego – właśnie takie scenariusze zostały przewidziane podczas ćwiczeń, które miały miejsce na autostradzie A4.
istotne.pl policja

Ćwiczenia, które odbyły się na autostradzie A4 (na wysokości miejscowości Jędrzychowice), stanowiły jeden z elementów przygotowań do zabezpieczenia Szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży. W trakcie działań współpracowały ze sobą Policja, Straż Graniczna, Państwowa Straż Pożarna oraz Żandarmeria Wojskowa. Nie zabrakło również niemieckich policjantów.

W ćwiczeniach wzięli udział funkcjonariusze dolnośląsko-saksońskiej grupy Nysa, którzy od wielu lat zajmują się zwalczaniem przestępczości transgranicznej. Na miejscu zjawili się także przedstawiciele służby celnej, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Inspekcji Transportu Drogowego oraz ratownicy medyczni z pogotowia ratunkowego.

Pokaz sprawności polskich służb wizytował wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak. Dolnośląskich policjantów reprezentował komendant wojewódzki policji we Wrocławiu insp. Arkadiusz Golanowski.

KPP Zgorzelec/ii