Bogatynianin, który umyślnie potrącił niemieckiego policjanta, ma zostać przekazany władzom Niemiec

Bogatynianin, który umyślnie potrącił niemieckiego policjanta, ma zostać przekazany władzom Niemiec
fot. Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze Prokuratura Okręgowa wystąpiła do Sądu Okręgowego o wykonanie europejskiego nakazu aresztowania wobec 33-letniego mieszkańca Bogatyni Daniela K. i przekazanie go władzom Niemiec w celu przeprowadzenia przeciwko niemu postępowania karnego.
istotne.pl prokuratura, potrącenie, bogatynia

Wracamy do sprawy. Prokuratura w Görlitz prowadzi śledztwo dotyczące spowodowania przez K. 13 września 2015 roku wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Jak ustalono, tego dnia, późnym wieczorem, nieznany wówczas mężczyzna, kierując samochodem osobowym marki Audi, w okolicy miejscowości Zittau, jadąc z nadmierną prędkością, nie zatrzymał się na polecenie niemieckiej policji do kontroli drogowej. Chcąc przedostać się przez punkt kontrolny, umyślnie potrącił 52-letniego funkcjonariusza niemieckiej policji, a następnie odjechał na terytorium Polski.

Na skutek potrącenia policjant doznał poważnych obrażeń ciała. Dlatego też został przewieziony do szpitala.

Od momentu tego zdarzenia zarówno polska, jak i niemiecka policja oraz prokuratorzy pracowali nad wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia. W szczególności podjęli działania zmierzające do ustalenia i ujęcia sprawcy.

Okazał się nim 33-letni Daniel K. Wyżej wymieniony został 29 października zatrzymany przez funkcjonariuszy Grupy Dochodzeniowo-Śledczej Nysa, a następnie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Prokurator po przesłuchaniu go w charakterze podejrzanego wystąpił do Sądu Okręgowego o zastosowanie wobec K. tymczasowego aresztowania do 28 grudnia.

Daniel K. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, choć potwierdził, że był na miejscu zdarzenia.

6 listopada tutejsza Prokuratura Okręgowa uzyskała od Prokuratury w Görlitz dokumenty, które pozwoliły na wystąpienie do Sądu Okręgowego z wnioskiem o wykonanie wobec tego podejrzanego europejskiego nakazu aresztowania.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze/ii