Matka i konkubent zabili 3-miesięczne dziecko. Grozi im nawet dożywocie

Paragraf
fot. freeimages.com (ekelzarth) Za zabójstwo 19-letniej Magdalenie S. i 21-letniemu Adrianowi G. grozi nie mniej niż 8 lat więzienia, a nawet dożywocie.
istotne.pl 183 policja, prokuratura, sąd, zabójstwo, miasto lubin

Reklama

Dwoje sprawców zabójstwa 3-miesięcznego dziecka odpowie za tę zbrodnię przed Sądem Okręgowym w Legnicy. Prokuratura Rejonowa w Lubinie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 19-letniej Magdalenie S. i 21-letniemu Adrianowi G., którym zarzuciła, że 26 lipca w małej miejscowości w gminie Rudna zakryli 3-miesięcznemu Fabianowi S. twarz poduszką, co doprowadziło do zgonu niemowlęcia.

Oskarżona Magdalena S. 8 maja br. urodziła syna Fabiana. Wcześniej przebywała m.in. w OHP i placówce socjalizacyjnej, skąd wydalano ją z powodu nieprzestrzegania regulaminu i za pobicie innej podopiecznej. Po wydaleniu z OHP związała się z Adrianem G., który nie był ojcem jej syna.

Po porodzie oskarżona najpierw mieszkała u swojej rodziny, a potem, w czerwcu 2016 roku, przeprowadziła się do miejscowości w gminie Rudna.

Magdalena S. i jej konkubent Adrian G. często spożywali alkohol i zażywali narkotyki. W dniu zdarzenia, w godzinach rannych, do ich mieszkania przyszli znajomi, z którymi para często piła. W trakcie pijatyki oskarżona S. powiedziała G., że nie chce dziecka i dobrze byłoby się go pozbyć.

W tym czasie niemowlę leżało na łóżku i płakało. W pewnym momencie Magdalena S. podeszła do dziecka, wzięła dużą kolorową poduszkę i położyła ją na główce niemowlęcia. Jeden z mężczyzn obecnych w tym mieszkaniu próbował powstrzymać oskarżoną, ale drugi oskarżony – Adrian G. – uniemożliwił mu interwencję. Około godz. 23:00 kobieta zadzwoniła pod numer alarmowy i zawiadomiła o śmierci dziecka.

Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon. Jak się okazało, oboje oskarżeni byli pod wpływem alkoholu i amfetaminy.

Ani matka, ani jej konkubent nie przyznali się do winy. Oboje byli wcześniej karani. Biegli nie stwierdzili u oskarżonych wyłączonej ani ograniczonej poczytalności. S. i G. może grozić nawet dożywocie.

Reklama