Wyłudził ok. 30 telefonów. Kurierzy dostawali pieniądze za milczenie

Wyłudził ok. 30 telefonów. Kurierzy dostawali pieniądze za milczenie
fot. freeimages.com (DragonTash) Trzy osoby usłyszały zarzuty w sprawie wyłudzeń telefonów komórkowych z firm telekomunikacyjnych. 36-latkowi grozi do 8 lat więzienia, kurierzy mogą trafić za kratki nawet na 5 lat.
istotne.pl policja, oszustwo

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Lubinie trafili na ślad oszusta. Jak ustalili, mieszkaniec Lubina za każdym razem kontaktował się z firmą telekomunikacyjną. Telefonicznie zawierał umowę na zakup komórki, i to w korzystnej cenie, bo oszust „godził się” na abonament. (W trakcie rozmowy podawał fałszywe dane). W ten sposób zdobywał telefony, nie płacąc za nie ani grosza.

Taki proceder nie powiódłby się, gdyby oszustowi nie pomagali dwaj kurierzy. Dostawca świadczący usługi kurierskie ma obowiązek sprawdzenia danych osobowych odbiorcy. Te w przypadku oszusta nigdy się nie zgadzały. Kurierzy... dostawali od lubinianina pieniądze za milczenie.

Do chwili zatrzymania sprawcy mogli w ten sposób wyłudzić niemal 30 telefonów komórkowych. Straty oszacowano na ok. 50 tys. zł.

Cała trójka usłyszała już zarzuty. 36-letni mieszkaniec Lubina odpowie za oszustwo, za co może mu grozić kara do 8 lat więzienia. Dwaj kurierzy z Legnicy (w wieku 21 i 50 lat) odpowiedzą za niedopełnienie swoich obowiązków i pomoc w oszustwie. Ci ostatni mogą trafić za kratki nawet na pięć lat.