Poszukiwany w całej Polsce przestępca zatrzymany po pościgu

Podejrzany
fot. KPP Lubin Mężczyzna ma do odbycia karę 5 lat więzienia. Teraz grozi mu do 8 lat odsiadki za oszustwo.
istotne.pl 183 policja, oszustwo, prokuratura, motocykl, pościg, pirat, miasto lubin

Reklama

Do zdarzenia doszło w piątek 11 sierpnia na ulicy Hutniczej w Lubinie. Policjanci z drogówki zauważyli motocyklistę, który na swoim jednośladzie miał wygiętą tablicę rejestracyjną. (To miało uniemożliwić identyfikację pojazdu).

Mundurowi dali kierującemu wyraźny sygnał do zatrzymania. Ten zaś przyśpieszył i zaczął uciekać ulicami miasta. Rozpoczął się policyjny pościg.

Motocyklista kilkakrotnie przejeżdżał skrzyżowania na czerwonym świetle, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. W pewnym momencie zderzył się z autem. Motocykl wywrócił się. Pirat zaczął uciekać pieszo. Bezskutecznie. Chwilę później został zatrzymany.

Kierowcą okazał się 29-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Policjantom podał dane swojego brata. To jednak nie zmyliło funkcjonariuszy. Wyszło na jaw, że pirat poszukiwany jest listami gończymi przez kilka jednostek policji i prokuratur w całym kraju. Ma do odbycia łącznie karę 5 lat więzienia.

Co więcej, przestępca nabył motocykl, którym uciekał, oszukując właściciela jednośladu. (Pokazał mu przelew bankowy, którego w rzeczywistości nie zrobił).

29-latek trafi do więzienia, a także odpowie za ucieczkę przed policją i oszustwo. Teraz grozi mu do 8 lat odsiadki.

Reklama