Czwarta edycja Biegu Papieskiego

Jan Paweł II
fot. Wikimedia Commons Po raz czwarty mamy przyjemność zaprosić wszystkich miłośników biegania do udziału w Biegu Papieskim, który tym razem odbędzie się 22 kwietnia – mówią organizatorzy.
istotne.pl 183 bieg, rcs lubin, miasto lubin

Reklama

Właśnie 22 kwietnia spotkamy się po raz czwarty na starcie Biegu Papieskiego, który umiejscowiony będzie na esplanadzie pomiędzy halą Widowiskowo-Sportową RCS a Stadionem RCS. I choć od rozpoczęcia imprezy dzieli nas jeszcze kilka dobrych tygodni, rozpoczynamy zapisy internetowe ze zwiększonym do 2500 uczestników limitem Biegu Głównego. Po kilkunastu zimowych tygodniach jest to czas, kiedy tęsknimy już za wrzawą miasteczek biegowych, dawno niewidzianymi znajomymi, adrenaliną, biegową rywalizacją, widokiem mety na horyzoncie i ciężarem medalu na szyi.

Organizatorzy zapowiadają: – Czekać będzie na Was mnóstwo atrakcji wieczorową porą, gdyż start biegu przenieśliśmy na godzinę 21:37, tak aby uczcić minutą ciszy pamięć o naszym wspaniałym papieżu Janie Pawle II.

I dodają: – Trasa tegorocznego biegu wiedzie dokładnie tymi samymi ulicami co w roku ubiegłym, a dystans wynosi 6300 m z metą usytuowaną w samym środku Hali RCS. Na trasie towarzyszyć nam będzie niezawodny tłum kibiców przy akompaniamencie zespołów muzycznych z Naszego regionu. A dla dzieciaczków z lubińskich przedszkoli i szkół podstawowych (klasy I–III) wyczekiwany okrzyk „START” usłyszymy o godzinie 18.18. Dystanse pozostają bez zmian, czyli 200 i 400 m, zapisy ruszą od najbliższego poniedziałku w lubińskich szkołach i przedszkolach. W tym roku po raz pierwszy nie ma limitu na biegi dziecięce, pobiegnie każde dziecko, które zgłoszone będzie w swoim przedszkolu lub szkole.

Zapisy na IV edycję Biegu Papieskiego dostępne są wraz z regulaminem od 18 stycznia od godz. 12:00. Aby się zapisać, kliknij tutaj: http://super-sport.com.pl/zapisy/1034-iv-bieg-papieski.html.

Opłata startowa Biegu Głównego wynosi 25 zł (pakiet startowy obejmuje m.in. wyjątkową koszulkę sportową i przepiękny medal), należy ją uiścić również poprzez system elektroniczny po wypełnieniu zgłoszenia na bieg.

Reklama