Policjanci uratowali ludzi z pożaru

Pożar
fot. freeimages.com (Frans Andersson) Funkcjonariusze z wydziału prewencji i z drogówki wyciągnęli z pożaru mieszkańców jednego z bloków.
istotne.pl 183 policja, pożar, miasto lubin

Reklama

Czterej policjanci z Wydziału Prewencji wraz z funkcjonariuszem z Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie otrzymali informację, że w jednym z mieszkań doszło do pożaru. Na miejscu okazało się, że zadymiony jest już cały blok, a mieszkańcy nie mogą samodzielnie wydostać się na zewnątrz. Funkcjonariusze, nie bacząc na zagrożenie, niezwłocznie przystąpili do ewakuacji wszystkich osób przebywających w budynku.

Dwójka mieszkańców nie mogła opuścić mieszkania o własnych siłach. Policjanci pomogli im wydostać się na zewnątrz. Tam pomocy poszkodowanym udzieliło pogotowie.

Następnie funkcjonariusze ponownie wkroczyli do budynku, aby sprawdzić, czy ewakuowano już wszystkich. Okazało się, że w mieszkaniach na wyższych piętrach są jeszcze lokatorzy. Z powodu zadymienia oraz temperatury nie można było ani nawiązać kontaktu wzrokowego, ani do nich dotrzeć, dlatego poinformowano ich, by wyszli na balkon, zamknęli drzwi i poczekali tam bezpiecznie na ratunek.

Na miejsce przyjechała straż pożarna, która ugasiła pożar i ewakuowała pozostających w budynku mieszkańców. Wszystkim poszkodowanym udzielono pomocy medycznej, a właścicielce mieszkania, w którym wybuchł pożar, pomocy udzielił również Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Reklama