Wiedzą, jak nie stać się ofiarami handlu ludźmi

Wiedzą, jak nie stać się ofiarą handlu ludźmi
fot. KPP Lubin Policjanci z Lubina w kwietniu prowadzą w szkołach ponadgimnazjalnych działania profilaktyczne związane z przeciwdziałaniem handlowi ludźmi.
istotne.pl 183 policja, miasto lubin

Reklama

Przed tegorocznymi absolwentami szkół najdłuższe wakacje w życiu. Część z nich wiąże swoje plany zawodowe z wyjazdem za granicę, dlatego policjantka z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej KPP w Lubinie przeprowadziła cykl prelekcji dla młodych ludzi.

Funkcjonariuszka informowała, jakie zagrożenia mogą czyhać na młodych ludzi w czasie pobytu za granicą, a także jakie środki ostrożności podjąć przed wyjazdem, gdzie szukać pomocy, gdy padnie się ofiarą przestępstwa, oraz jak rozpoznać ofertę pracy, która może być nieuczciwa.

Handel ludźmi to zbrodnia o globalnej skali, występująca w większości krajów świata; jego istotą jest zniewolenie osoby, dlatego często nazywa się go współczesnym niewolnictwem. – Polska jest tzw. krajem środka, czyli zarówno do nas, jak i w naszym kraju werbowane są osoby do przymusowej pracy – mówią lubińscy mundurowi. – Dlatego tak istotne jest, by uświadamiać młode osoby, które dopiero stawiają pierwsze kroki w dorosłym życiu, jakie zagrożenia mogą czyhać na nie za granicą.

Wiedzą, jak nie stać się ofiarą handlu ludźmiWiedzą, jak nie stać się ofiarą handlu ludźmifot. KPP Lubin

Reklama