Działkowiczu, nie daj się okraść!

Altana
fot. freeimages.com (Kenn Kiser) Policja ostrzega przed kradzieżami na terenach ogródków działkowych.
istotne.pl 183 policja, kradzież, włamanie, miasto lubin

Reklama

Okres grilowania i spędzania wolnych chwil na świeżym powietrzu to również czas, kiedy uaktywniają się działkowi złodzieje. Wartościowy sprzęt staje się dla nich łatwym i cennym łupem. Aby więc ustrzec się przed wizytą nieproszonych gości, a także zminimalizować ryzyko poniesienia szkód, lubińscy policjanci przypominają o właściwym zabezpieczeniu posiadanego mienia.

– Aby w pełni cieszyć się mile spędzonym na świeżym powietrzu czasem, przede wszystkim musimy pamiętać o zamykaniu kłódek i zamków altanek, pomieszczeń na narzędzia oraz okien w altanach – mówią lubińscy mundurowi. – Nie zapominajmy, że złodziej może wejść na działkę także wtedy, gdy na niej przebywamy, i niezauważalnie pozbawić nas osobistych rzeczy. Ważne jest, by w trakcie wykonywania prac porządkowych nie pozostawiać w otwartych altanach pieniędzy, dokumentów i kluczy, bo sprawca może się w ten sposób dostać też do naszego mieszkania.

I dodają: – Niezastąpionym zabezpieczeniem mienia przed kradzieżą jest również zaprzyjaźniona grupa sąsiadów. Pracując lub odpoczywając na działce, należy zwracać uwagę na teren ogrodu sąsiada, na to, czy nie przebywają tam podejrzane osoby. Starajmy się zapamiętywać twarze obcych osób przebywających w obrębie ogrodów, ponieważ mogą być to potencjalni sprawcy przestępstw i wykroczeń, a rysopis może pomóc policji w ich zatrzymaniu.

Reklama