Akcja Znicz! Uwaga na drodze!

Odznaka
fot. Wikimedia Commons Wielkimi krokami zbliża się 1 listopada, czyli dzień Wszystkich Świętych.
istotne.pl 183 policja, akcja, miasto lubin

Reklama

W tym okresie panuje wzmożony ruch na drogach, dlatego też niezwykle istotne jest to, aby zadbać o bezpieczeństwo. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie apelują zarówno do kierowców, jak i do pieszych czy rowerzystów o wzmożoną czujność.

– Dla większości osób okres przed dniem Wszystkich Świętych jest czasem refleksji i zadumy. Jedni odwiedzają lokalne cmentarze, inni zaś wyruszają w głąb kraju, by móc spędzić ten czas z najbliższymi – mówią mundurowi z Zespołu Profilaktyki Społecznej KPP w Lubinie. – Niezależnie od tego, czy czeka nas krótka, czy daleka podróż, musimy pamiętać o bezpieczeństwie. Pieszym przypominamy o tym, aby zawsze mieli na odzieży wierzchniej elementy odblaskowe, a kierowcom o tym, by byli jeszcze czujniejsi na drodze, ponieważ ruch w tych dniach będzie wzmożony.

I dodają:

Kierowcy, oprócz wzmożonego ruchu na drogach, mogą jeszcze spotkać osoby, które będą zapalać znicze w miejscach, gdzie w wypadkach drogowych zginęły osoby im najbliższe. Są to zazwyczaj miejsca szczególnie niebezpieczne, dlatego pamiętajmy o tym, by tam zwolnić.

Reklama