Bezpieczniej z Komisarzem Lwem

Bezpieczniej z Komisarzem Lwem
fot. KPP Lubin Głośne ryczenie, bujna grzywa, ostre zęby – z tym najczęściej kojarzony jest król zwierząt. Nasz lew jest zupełnie inny. Miły, puchaty i zawsze uśmiechnięty, a przede wszystkim zawsze dba o bezpieczeństwo innych – mówią lubińscy mundurowi.
istotne.pl policja, akcja, komisarz lew

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie stale odwiedzają szkoły naszego powiatu, by w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny” uczyć dzieci prawidłowego poruszania się po drodze. Tym razem policjantkom z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej oraz funkcjonariuszom z Rewiru Dzielnicowych towarzyszył nietypowy mundurowy. Był ogromny, włochaty, a zamiast dłoni miał łapy.

– Komisarz Lew jest niewątpliwie wielką atrakcją dla najmłodszych, a prowadzona z jego udziałem prelekcja jest zawsze pełna śmiechu i zabawy – mówią lubińscy policjanci.

Po prelekcji funkcjonariuszki z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej wyruszyły z przedszkolakami na pobliskie skrzyżowanie, by tam utrwalić wiedzę, jaką maluchy zdobyły w trakcie zajęć. Bo jak wiadomo, dzieci najwięcej wiadomości zapamiętują dzięki zajęciom praktycznym oraz zabawie.