Czy uzależnienie od alkoholu i narkotyków może dotyczyć mojego dziecka?

Czy uzależnienie od alkoholu i narkotyków może dotyczyć mojego dziecka?
fot. KPP Lubin To i wiele innych zmartwień mają rodzice każdego dziecka, które wchodzi w świat „dorosłych”.
istotne.pl alkohol, policja, narkotyki, mops bolesławiec

Niestety, bardzo często rodzice przez dłuższy czas odsuwają od siebie myśli, że problem eksperymentowania z narkotykami, alkoholem, czy już samego uzależnienia, może dotyczyć właśnie ich pociechy. – Rozpoznanie tego u swojego dziecka jest niesamowicie trudnym momentem w życiu rodzica – mówią lubińscy mundurowi.

Aby podnieść świadomość rodziców, pomóc w rozpoznaniu pierwszych symptomów sięgania po nielegalne substancje, wyjaśnić problem i skalę narkomanii wśród młodzieży, Komenda Powiatowa Policji wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Lubinie zorganizowała spotkania z rodzicami, które prowadzi przedstawiciel Biura Profilaktyki Uzależnień. Dodatkowo policjantki i terapeutki z MOPS prowadzą zajęcia i warsztaty z młodzieżą na terenie naszego miasta.

Bardzo ciekawe, zarówno w ocenie samych rodziców, jak i pedagogów zainteresowanych szkół, spotkania z przedstawicielem Biura Profilaktyki Uzależnień mają pomóc rodzicom przede wszystkim w orientowaniu się, choćby minimalnym, jak działają poszczególne narkotyki, jak rozpoznać, czy dziecko sięgnęło po narkotyk bądź dopalacz. A także co robić? do kogo się udać? na ile poważny jest problem i kiedy należy zacząć działać?

Więcej informacji na stronie Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.