Okradł restaurację, w której wcześniej pracował. Z sejfu zniknęło 11 tys. zł

Okradł restaurację, w której wcześniej pracował. Z sejfu zniknęło 11 tys. zł
fot. freeimages.com (brandon818) 43-letni mężczyzna podejrzany jest o kradzież z włamaniem. Jego łupem padło ponad 11 tysięcy złotych.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie

Lubińska policja została powiadomiona o kradzieży z włamaniem do sejfu znajdującego się w jednym z lokali gastronomicznych na terenie Lubina. Nieznany sprawca ukradł ponad 11 tysięcy złotych. Sprawą zajęli się kryminalni. Szybko poznali tożsamość sprawcy i już po kilku godzinach został on zatrzymany. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy nim większość skradzionej gotówki.

Jak ustalili mundurowi, 43-letni lubinianin pracował w lokalu gastronomicznym, który okradł. Dzięki temu poznał zwyczaje swoich współpracowników: wiedział, o której rozpoczynają pracę. Przyszedł do lokalu przed nimi. Gdy dostał się do jego wnętrza, włamał się do sejfu, skąd zabrał 11 tys. zł. Następnie udał się na zakupy. Nie zdążył zbyt dużo wydać, bo wpadł w ręce policji.

Teraz 43-letniemu lubinianinowi, który podejrzany jest o włamanie do sejfu w lokalu gastronomicznym i kradzież 11 tys. zł, grozi kara do 10 lat więzienia.

KPP Lubin/ii