W sianie ukryli łup. Nastolatkowie odpowiedzą za kilka włamań

W sianie ukryli łup. Nastolatkowie odpowiedzą za kilka włamań
fot. freeimages.com (kami_cze) Czterej mieszkańcy gminy Ścinawa zostali zatrzymani przez mundurowych. Zatrzymani podejrzani są o włamania do altanek ogrodowych oraz garaży. Po ostatniej kradzieży łup ukryli w sianie, a gdy po niego przyszli, czekali już na nich policjanci.
istotne.pl

Mundurowi z Komisariatu Policji w Ścinawie zatrzymali cztery osoby (w wieku od 13 do 17 lat). Wszyscy podejrzani są o włamania i kradzieże na terenie miasta. Grupa specjalizowała się w okradaniu garaży oraz altanek ogrodowych. Skradzione rzeczy sprzedawała przygodnym osobom.

W nocy z 1 na 2 kwietnia 2015 r. banda weszła do jednej z altanek na terenie Ścinawy i ukradła agregat prądotwórczy oraz szlifierkę kątową. Pokrzywdzony kradzież odkrył następnego dnia i od razu powiadomił policjantów. Funkcjonariusze szybko ustalili, gdzie złodzieje ukryli łup – w sianie na polu. Mundurowi zabezpieczyli skradzione mienie.

Gdy złodzieje wrócili po łup, nie mogli go już znaleźć. Zostali zatrzymani. Co więcej, funkcjonariusze udowodnili im jeszcze pięć kradzieży z włamaniem.

Trzech nastolatków stanie przed sądem rodzinnym, 17-latkowi zaś grozi do 10 lat więzienia.

KPP Lubin/ii