Pijany żądał przewiezienia do wybranej lecznicy. Odmówiono mu, więc... skopał ambulans

butelka-alkohol
fot. www.sxc.hu (nkzs) Do policyjnego aresztu trafił 24-letni mieszkaniec Lubina. Mężczyzna żądał od załogi karetki pogotowia, aby członka jego rodziny przewieziono do konkretnej placówki medycznej.
istotne.pl 0 policja, wandalizm, miasto lubin

Reklama

Do zdarzenia doszło w Lany Poniedziałek, po godz. 18:00. Dyspozytor pogotowia ratunkowego otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie potrzebującym pomocy na jednej z klatek schodowych w Lubinie. Na miejsce został skierowany zespół medyczny. Ratownicy zaopiekowali się potrzebującym.

Gdy udzielali mu pomocy w karetce, podszedł do nich młody mężczyzna. Początkowo próbował dostać się do wnętrza ambulansu. Załoga skutecznie mu to uniemożliwiła. Wtedy zażądał, aby członka jego rodziny przewieziono do wskazanej przezeń placówki medycznej. Lekarz poinformował go, że dopiero po przeprowadzonych badaniach zdecyduje, dokąd pacjent trafi. To zdenerwowało lubinianina: zaczął uderzać rękami w karetkę, a następnie kopać w jej drzwi. Na miejsce wezwano policję.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało, był pijany, miał blisko promil alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że wandal uszkodził folię odblaskową oraz karoserię karetki.

Teraz 24-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

KPP Lubin/ii

Reklama