Dwoje pijanych „opiekowało się” 5-latkiem

Dwoje pijanych „opiekowało się” 5-latkiem
fot. freeimages.com (domaz_dk) Dzięki czujności mieszkańców Lubina pięcioletni chłopczyk trafił pod właściwą opiekę. Zarówno jego matka, jak i towarzyszący jej mężczyzna mieli ponad dwa promile alkoholu w organizmie.
istotne.pl alkohol, policja, sąd

6 kwietnia 2015 r. (po godz. 17:00) do dyżurnego lubińskiej policji zadzwonili zaniepokojeni mieszkańcy Lubina. Z ich relacji wynikało, że chodnikiem wzdłuż ul. Niepodległości idzie pijana kobieta wraz z mężczyzną. Pani miała pchać wózek, w którym było małe dziecko.

Policjant na miejsce skierował funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji. W okolicach przystanku autobusowego zauważyli oni młodą kobietę z płaczącym dzieckiem w wózku oraz mężczyznę, który ją szarpał. Podjechali do nich. Od obojga wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u 25-letniej matki oraz towarzyszącego jej 26-letniego mężczyzny ponad 2 promile.

Zapytana o to, dlaczego dziecko płacze, kobieta oświadczyła, że... zapomniała je nakarmić. Funkcjonariusze zaopiekowali się pięcioletnim chłopczykiem, który – na szczęście – nie wymagał pomocy medycznej. Został przekazany pod opiekę rodziny.

Sprawą zajmie się sąd rodzinny.

KPP Lubin/ii