Dziewiąte Lubińskie Warsztaty Gospel

Krzyż
fot. freeimages.com (sitenovo) Zajęcia poprowadzą instruktorzy Wayne Ellington, współpracownik London Community Gospel Choir, oraz Piotr Łopaciński.
istotne.pl 0 warsztaty, gospel, ck muza lubin, miasto lubin

Reklama

Ruszają kolejne Lubińskie Warsztaty Gospel. Próby warsztatowe odbędą się 11 i 12 kwietnia (sobota i niedziela) o godz. 9:00. Zajęcia poprowadzą instruktorzy: Piotr Łopaciński i Wayne Ellington. Miejsce: sala kameralna, koszt: 60 zł; zapisy: [email protected], tel. 504 619 490.

Wayne Ellington – doświadczony zawodowy wokalista i instruktor śpiewu. Studiował na Uniwersytecie Brunela wokalistykę. Cały czas pogłębia swoją pasję i rozwija technikę śpiewu oraz umiejętność przekazywania doświadczenia innym. Jako instruktor muzyki gospel współpracuje z London Community Gospel Choir. Uczestniczył w projektach takich artystów jak: Blur, Tom Jones i Gloria Gaynor. Dużo czasu spędził w Europie jako instruktor oraz wokalista. W 2014 r. wystąpił jako solista podczas kanonizacji Jana Pawła II. Ellington jest założycielem chóru Manchester Sing Out Choir, który prowadzi od 10 lat. Obecnie jest twórcą kolejnego projektu „Śpiewające Społeczeństwo”, opartego na organizacji warsztatów gospel, zajęciach muzycznych w lokalnych społecznościach w Wielkiej Brytanii i Europie.

Piotr Łopaciński – ukończył naukę śpiewu u prof. Bogumiły Tarasiewicz-Ciesielskiej na Uniwersytecie Zielonogórskim, mgr Zofii Grajnert oraz Karen Gibson (UK). Jest wokalistą poruszającym się w gatunkach: soul, R&B, gospel, pop. Koncertuje nie tylko w Polsce, ale i poza granicami naszego kraju, m.in. w Londynie, Budapeszcie czy w Niemczech. Współpracował m.in. z takimi wokalistami jak: Junior Robinson, Elaine Simpson, David Daniel. W latach 2007-2010 prowadził Lubiński Chór Gospel, a także Zespół Gospel „Alter – Ego” w Zielonej Górze. Był edukatorem wokalnym w lubińskiej Pracowni Wychowania przez Sztukę oraz w legnickiej Szkole Muzycznej „Yamaha”. Obecnie działa jako pedagog w Szkole Muzyki Rozrywkowej w Głogowie, jako instruktor emisji głosu. W latach 2012, 2013 i 2014 brał udział w festiwalu Opernfestspiele w Bad Hersfeld (Niemcy). Uczestniczył również w nagraniach do polskiej wersji filmu „Happy Feet 2”.

Finałowy Koncert Charytatywny odbędzie się 12 kwietnia (niedziela) o godz. 17:00 w dużej sali CK „Muza”. Bilety kosztują 10 zł. Zapraszają organizatorzy: Stowarzyszenie „Realna Nadzieja”, Stowarzyszenie „Równe Szanse”, Kościół Chrześcijan Baptystów i Centrum Kultury „Muza”.

CK Muza/ii

Reklama