Naprawa auta miała kosztować kilka tys. zł, więc... zgłosił jego kradzież

Naprawa auta miała kosztować kilka tys. zł, więc... zgłosił jego kradzież
fot. MZ Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch mieszkańców Lubina. Mężczyźni podejrzani są o usiłowanie wyłudzenia odszkodowania.
istotne.pl policja, oszustwo, wyłudzenie

Pod koniec marca br. do lubińskiej komendy przybył mieszkaniec Lubina. Mężczyzna zgłosił kradzież swojego samochodu i podał okoliczności, w jakich rzekomo doszło do jego utraty.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego KPP. Funkcjonariusze szczegółowo przeanalizowali wszystkie podane przez zgłaszającego fakty. Z przeprowadzonej analizy jednoznacznie wynikało, że zgłoszenie kradzieży może być fikcyjne.

Jak ustalili mundurowi, 46-letni mieszkaniec Lubina udał się swoim samochodem do jednego z warsztatów. Tam dowiedział się, że naprawa usterek będzie kosztować kilka tysięcy złotych. Wtedy przypominał sobie, że samochód jest ubezpieczony i... postanowił sfingować jego kradzież. Z pomocą przyszedł mu 28-letni kolega. Gdy mężczyźni postarali się, aby auto zniknęło, jego właściciel zgłosił policji, że mu je ukradziono.

Auto nadal jest uszkodzone, ale odszkodowania z ubezpieczenia nie będzie, a dwóm mieszkańcom Lubina za usiłowanie jego wyłudzenia grozi kara do 5 lat więzienia.

KPP Lubin/ii