Dzień Strażaka z Donatanem i Cleo

Dzień Strażaka z Donatanem i Cleo
fot. Albin Olsson/Wikimedia Commons Już w tę sobotę, 9 maja, RCS zaprasza do spędzenia czasu na lubińskich błoniach i udziału w rodzinnym festynie strażackim.
istotne.pl festyn, koncert, donatan i cleo, rcs lubin, dzień strażaka

Impreza, organizowana z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka, przeznaczona jest dla dzieci i dorosłych, a atrakcje zaplanowane na sobotnie popołudnie zadowolą każdego. Impreza rozpocznie się o godz. 14:00 pokazem ratownictwa medycznego w wykonaniu Ochotniczej Straży Pożarnej ze Ścinawy. Na całe popołudnie przewidziano mnóstwo zabaw i konkursów dla dzieci.

Dorośli natomiast będą mogli obserwować pokaz dronów w wykonaniu Ochotniczego Pogotowia Poszukiwawczo-Ratowniczego z Lubina. Dodatkowo zaplanowano pokazy gaszenia pożarów podręcznym sprzętem gaśniczym, przelot samolotu gaśniczego Dromader, pokaz gaszenia pojazdu, a także przeloty motolotni nad terenem festynu w wykonaniu Ochotniczego Pogotowia Poszukiwawczo-Ratowniczego z Lubina. W trakcie całej imprezy czekają na Państwa nie lada atrakcje, m.in.:

  • wspinaczka na mobilną ściankę wspinaczkową
  • przejażdżki konną sikawką strażacką
  • pokazy technik alpinistycznych (kolejka tyrolska) w wykonaniu Ochotniczego Pogotowia Poszukiwawczo-Ratowniczego z Lubina
  • pokazy udzielania pierwszej pomocy – prowadzi JRG Lubin
  • basen z pianą gaśniczą
  • prezentacja samochodów i sprzętu ratowniczego Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu lubińskiego
  • prezentacja zabytkowych samochodów pożarniczych.

Podczas festynu o godz. 16:00 usłyszeć będzie można Strażacką Orkiestrę Dętą z Lubawki, a punktem kulminacyjnym – o godz. 20:00 – będzie występ Donatana i Cleo.

Organizatorami tegorocznego festynu są: powiatowe jednostki straży pożarnej, Starostwo Powiatowe w Lubinie, Regionalne Centrum Sportowe oraz Miasto Lubin, Gmina Lubin, Gmina Ścinawa i Gmina Rudna.

RCS Lubin/ii