Pojechał ciągnikiem do sklepu bo zabrakło mu piwa

Pojechał ciągnikiem do sklepu bo zabrakło mu piwa
fot. Wikimedia Commons Mężczyzna kierował pojazdem na podwójnym gazie i nie posiadał stosownych uprawnień.
istotne.pl alkohol, policja, zatrzymanie, traktor

Mieszkaniec gminy Rudna ruszył w drogę swoim ciągnikiem rolniczym. Mężczyzna jechał nim do sklepu, bo zabrakło mu piwa. Nie dojechał został zatrzymany przez miejscowych policjantów. Nie dość, że kierował pojazdem na podwójnym gazie to jeszcze nie posiadał stosownych uprawnień.

Wczoraj po godz. 17.00 policjanci z Komisariatu Policji w Rudnej patrolujący teren gminy Rudna w jednej z miejscowości zauważyli jadący ciągnik rolniczy. Sposób kierowania nim przez mężczyznę, który siedział za kierownicą wskazywał, że może On znajdować się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli. Podejrzenia okazały się słuszne. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że 45 – letni mieszkaniec jednej z miejscowości miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu okazało się, że dodatkowo w ogóle nie posiada On uprawnień do kierowania ciągnikiem rolniczym. Zapytany, dlaczego w takim stanie wsiadł za kierownicę oświadczył, że jedzie do sklepu, bo zabrakło mu piwa.

Teraz zatrzymany za swoje czyny odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

KPP Lubin/ii