Założył się o piwo, że wybije szybę w świetlicy – „wygrał”

Pęknięta szyba
fot. www.sxc.hu Policjanci z Komisariatu Policji w Rudnej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie mienia. Zakład wygrał jednak grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.
istotne.pl 0 alkohol, zakład, wandalizm, szyba, miasto lubin

Reklama

W czerwcu ubiegłego roku nieznany wtedy sprawca wybił szybę w jednej ze świetlic wiejskich położonych na terenie gminy Rudna. Sprawca nie został ustalony a za spowodowane szkody musiał zapłacić jej właściciel. Sprawą przez cały czas zajmowali się policjanci z miejscowego komisariatu. Pomimo odległego czasu od zdarzenia nie zapomnieli o niej i prowadzili czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania wandala.

W wyniku pracy operacyjnej oraz na podstawie zebranych informacji funkcjonariusze natrafili na ślad mężczyzny, który mógł być sprawcą zniszczenia mienia. Dalsze czynności potwierdziły ustalenia policjantów. Wczoraj zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 35 – letni mieszkaniec gminy Rudna.

Jak ustalili funkcjonariusze zatrzymany mężczyzna wraz z kolegami spożywał alkohol. W pewnym momencie panowie założyli się o piwo, że jeden z nich wybije szybę w świetlicy. Zakład „wygrał” zatrzymany mężczyzna.

Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Przestępstwo zniszczenia mienia zagrożone jest karą do 5 – lat pozbawienia wolności. Ponadto pokrzywdzony może dochodzić swoich praw związanych z naprawą wyrządzonej szkody.

KPP Lubin/ii

Reklama