Próbowali okraść auto - wpadli na gorącym uczynku

Światła policyjne
fot. MZ Dwoje mieszkańców Lubina zauważyło, że w ich samochodzie podniesiona jest przednia maska pojazdu. Jak się okazało dwaj mężczyźni okradali ich samochód.
istotne.pl 0 policja, kradzież, miasto lubin

Reklama

29 kwietnia 2015 r. wieczorem właściciele samochodu zaparkowanego na jednym z parkingów niestrzeżonych w Lubinie zauważyli, że w ich samochodzie podniesiona jest przednia maska pojazdu. Postanowili to sprawdzić. Gdy podeszli do auta okazało się, że dwaj mężczyźni próbują wymontować z niego akumulator. Usiłowali ująć amatorów cudzego mienia. Jednak po krótkiej szarpaninie sprawcom udało się uciec.

Właściciele pojazdu o zdarzeniu powiadomili dyżurnego lubińskiej policji, który na miejsce skierował policjantów z wydziału prewencji. Funkcjonariusze zebrali informacje w wyniku, którym ustalili mężczyzn, którzy mogą odpowiadać za włamanie do samochodu. Zostali zatrzymani w jednym z mieszkań na terenie miasta i trafili do policyjnego aresztu. Obaj są mieszkańcami Lubina. 69 – letni mężczyzna w chwili zatrzymania miał blisko promil alkoholu w organizmie a jego 47 – letni kompan blisko 2 promile.

Jak ustalili policjanci sprawcy wybili szybę w samochodzie. Gdy dostali się do jego wnętrza dokonali kradzieży radioodtwarzacza samochodowego oraz radia CB. Następnie postanowili zdemontować akumulator, który chcieli sprzedać na skupie złomu.

Teraz amatorzy cudzego mienia za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Za kradzież z włamaniem może im grozić kara do 10 – lat pozbawienia wolności.

KPP Lubin/ii

Reklama