Drugi etap policyjnej akcji „Widoczny z daleka”

Akcja
fot. KPP Lubin Policjanci z Komendy Powiatowej Policji przeprowadzają na terenie naszego powiatu akcję prewencyjną. Dzięki włączeniu się w te działania lokalnych samorządów uczniowie, piesi oraz rowerzyści otrzymali opaski, kamizelki oraz inne elementy odblaskowe.
istotne.pl 0 policja, akcja, odblask, miasto lubin

Reklama

W akcję mundurowych z KPP włączyli się samorządowcy: starosta lubiński, wójt Gminy Lubin, wójt Gminy Rudna oraz burmistrz Miasta i Gminy Ścinawa, którzy ufundowali elementy odblaskowe.

W pierwszym etapie akcji „Widoczny z daleka” policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej – jeszcze przed wakacjami – przeprowadziły pogadanki, w czasie których mówiły m.in. o bezpieczeństwie na drodze. Dzieci otrzymały wówczas samozaciskowe opaski odblaskowe.

Drugi etap akcji właśnie się rozpoczął i jest on skierowany przede wszystkim do rowerzystów i motorowerzystów. Działania przeprowadzają funkcjonariusze z Rudnej, Ścinawy i z lubińskiej drogówki.

Przypomnijmy: 31 sierpnia weszły w życie przepisy, zgodnie z którymi pieszy, poruszający się od zmierzchu do świtu poza obszarem zabudowanym, zobowiązany jest posiadać w widocznym miejscu element odblaskowy. Więcej na ten temat w materiale: Nawet do 500 zł mandatu za brak odblasku.

AkcjaAkcjafot. KPP Lubin
AkcjaAkcjafot. KPP Lubin
AkcjaAkcjafot. KPP Lubin
AkcjaAkcjafot. KPP Lubin

KPP Lubin/ii

Reklama