Kolejne bezpłatne szczepienia

Stetoskop
fot. freeimages.com (q83) Od 10 listopada ruszają bezpłatne szczepienia przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV. Będą mogły skorzystać z niego wszystkie dziewczynki z terenu powiatu lubińskiego urodzone w roku 2002.
istotne.pl 0 zdrowie, powiat lubiński, miasto lubin

Reklama

– Jest to kolejny ważny punkt powiatowego programu profilaktyki zdrowotnej. Szczepienia przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV zapobiegają zachorowaniom na raka szyjki macicy. W niektórych krajach, jak na przykład Anglia, szczepienia te są obowiązkowe. W Polsce niestety nie wchodzą jeszcze do kalendarza szczepień, ale cieszą się coraz większą popularnością, mimo że trzeba za nie płacić – mówi Damian Stawikowski, wicestarosta.

Szczepienia będą realizowane przez CDT Medicus w ośmiu punktach szczepień na terenie powiatu. Wystarczy się tylko zarejestrować. 3 listopada ruszyły również badania wczesnego wykrywania raka prostaty i osteoporozy. Pierwsze skierowane są do mężczyzn w wieku 50-65 lat, a drugie do kobiet w wieku 45-65 lat. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.omplubin.pl.

Przypominamy również, że mieszkańcy powiatu lubińskiego w wieku powyżej 65 lat nadal mogą korzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. Szczegółowe informacje dostępne na stronie www.cdtmedicus.pl.

Ostatnim punktem powiatowego programu będzie edukacja uczniów klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych z udzielania pierwszej pomocy.

– Chcemy nie tylko leczyć naszych mieszkańców, ale też edukować. Dlatego, oprócz programu dla uczniów, każda osoba, która skorzysta z bezpłatnego szczepienia czy badania, otrzyma ulotkę z dokładną informacją na temat danej choroby czy szczepienia – dodaje Damian Stawikowski.

Powiat Lubiński/ii

Reklama