Zmiana w organizacji pracy przedszkoli

Zmiana w organizacji pracy przedszkoli
fot. freeimages.com (ckforjc) Wójt Rudnej podjął decyzję o zmianie pracy przedszkoli tak, aby funkcjonowały one przez cały rok.
istotne.pl przedszkole, rudna, władysław bigus

Jak możemy przeczytać na stronie Gminy Rudna:

Edukacja przedszkolna jest bardzo ważna dla wszechstronnego rozwoju dziecka i nie można jej zaniedbywać. Przedszkole to miejsce przyjazne wszystkim dzieciom. To miejsce ma mnóstwo zalet i może pomóc dziecku w zdobyciu doświadczeń, o jakie w domu naprawdę trudno. Dziecko, uczęszczając do przedszkola, odnosi wiele korzyści. Korzyści są bardzo szerokie, obejmujące społeczny, intelektualny, emocjonalny, językowy oraz ruchowy rozwój dziecka. Przedszkole uczy dziecko samodzielności, uczy współdziałania w grupie i życia społecznego, stwarza dziecku okazje do poznawania świata i zdobywania wiedzy, kształtuje i rozwija umysł dziecka, rozwija wyobraźnię i kreatywność, rozwija kompetencje językowe, uczy dziecko czerpać radość z relacji z rówieśnikami i dorosłymi, przygotowuje dziecko do podjęcia nauki w szkole.

Na wniosek rodziców dzieci uczęszczających do przedszkoli w Gminie Rudna, związany z przerwą wakacyjną, a co za tym idzie – brakiem możliwości zapewnienia opieki dzieciom rodziców pracujących w wakacje, wójt Gminy Rudna Władysław Bigus podjął decyzję o zmianie pracy przedszkoli tak, aby funkcjonowały one przez cały rok.

Będą to tzw. placówki nieferyjne (czyli działające w czasie ferii zimowych i letnich; rok szkolny będzie się kończył 31 sierpnia). – Zmiana w organizacji pracy przedszkoli przyniesie korzyść zarówno dzieciom, jak i rodzicom, którzy będą mieli czas na pracę zawodową – mówią władze gminy.

Gmina Rudna/ii