Uratowali mu życie, przyszedł do komendy podziękować

Uratowali mu życie, przyszedł do komendy podziękować
fot. KPP Lubin Szybka reakcja przechodniów i policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy przyczyniły się do uratowania życia starszego mężczyzny. Pan Franciszek, wracając do domu, nagle stracił przytomność i upadł na chodnik.
istotne.pl policja

Mł. asp. Robert Morawski, sierż. sztab. Paweł Urbańczyk i st. sierż. Arkadiusz Trytek z Samodzielnego Pododdziału Prewencji w Legnicy w grudniu ubiegłego roku pełnili służbę na terenie Lubina. Gdy przejeżdżali radiowozem w okolicach ulicy Szkolnej, zostali zatrzymani przez mężczyznę, który poinformował ich, że przed chwilą starszy mężczyzna upadł na chodnik.

Policjanci niezwłocznie udali się na miejsce zdarzenia. Szybko ocenili sytuację. Mężczyzna miał niewyczuwalne tętno oraz oddech. Mundurowi przystąpili więc do reanimacji i wezwali pogotowie ratunkowe.

Akcja ratunkowa trwała nieprzerwanie do przyjazdu zespołu medycznego. Policjantom przyszła jeszcze z pomocą lekarka, która przechodziła w pobliżu.

Starszy mężczyzna został przewieziony do szpitala. Lekarz, który badał poszkodowanego, jednoznacznie stwierdził, że szybka i właściwa pomoc przyczyniła się do uratowania mu życia.

SpotkanieSpotkaniefot. KPP Lubin
SpotkanieSpotkaniefot. KPP Lubin

Pan Franciszek po opuszczeniu szpitala zapragnął spotkać się z policjantami z Samodzielnego Pododdziału Prewencji w Legnicy i osobiście podziękować im za uratowanie życia. Do spotkania doszło w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. Lubinianin nie szczędził ciepłych słów funkcjonariuszom za to, co dla niego zrobili. Dla obu stron było to wzruszające spotkanie.

KPP Lubin/ii