Balkonowy włamywacz oskarżony przez prokuratora. Po raz... dziesiąty

Paragraf
fot. freeimages.com (ekelzarth) Prokuratura Rejonowa w grudniu ubiegłego roku skierowała akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu Arkadiuszowi W., który przyłapany przez policję na balkonie bloku przy ul. Jastrzębiej uciekał przed zatrzymaniem, wspinając się na kolejne piętra budynku.
istotne.pl 0 miasto lubin

Reklama

O balkonowym włamywaczu pisaliśmy już we wrześniu ub.r. w materiale Uciekając przed policją, wspiął się na 9 piętro wieżowca. Po balkonach.

Arkadiusz W. wiedział, że zostanie aresztowany, bo był wcześniej karany, a w ostatnim okresie dokonał też rozboju i wymuszenia rozbójniczego. W., mimo młodego wieku, od 2007 r. do chwili obecnej został oskarżony przez prokuratora już 10 razy. Mężczyzna, działając głównie na lubińskim Przylesiu, dopuszczał się drobnych przestępstw przeciwko mieniu oraz tzw. narkotykowych. Kilka razy odbywał kary więzienia. Ostatnio jego działania stawały się coraz bardziej zuchwałe, a przestępstwa nie były kierowane już tylko przeciwko mieniu, ale i przeciwko życiu i zdrowiu.

30 maja 2014 r. oskarżony wtargnął do mieszkania przy ul. Jastrzębiej i ukradł konsolę PS3 wraz z grą o wartości ponad 1 000 zł, a gdy właścicielka chciała ją odzyskać, próbując wyrwać ją podejrzanemu z rąk, ten brutalnie i z dużą siłą odepchnął kobietę, a następnie uciekł z mieszkania.

4 sierpnia 2014 r. dopuścił się jeszcze poważniejszego przestępstwa, dokonując rozboju na pracownicy salonu gier. Wówczas bez zgody pracującej tam pokrzywdzonej wszedł do pomieszczenia służbowego, a potem, używając wobec niej siły, zabrał z szuflady biurka pieniądze z utargu (prawie 5 600 zł).

Postępowania dotyczące obu powyższych przestępstw były w toku. Ale to nie przeszkodziło Arkadiuszowi W. we wrześniu w wejściu na balkon jednego z bloków i dokonaniu kolejnej kradzieży. Gdy zauważył powiadomionych przez jednego z lokatorów funkcjonariuszy policji, podejrzany zaczął wspinać się na coraz to wyżej położone balkony, próbując dostać się do któregoś z mieszkań.

Udało mu się to dopiero na 9 piętrze. Gdy wszedł do środka, okradł jeszcze śpiącego w tym czasie gospodarza, zabierając mu telefon o wartości 1 500 zł, papierosy i 20 zł.

Policjanci bardzo szybko zlokalizowali mieszkanie, do którego wszedł podejrzany. Natychmiast wezwali go do otwarcia drzwi, czego ten początkowo nie chciał zrobić, niemal doprowadzając do ich siłowego wyważenia.

Arkadiuszowi W. po jego ostatnim wyczynie postawiono zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem oraz stosowania gróźb i przemocy (wspinając się po balkonach rzucał w policjantów różnymi przedmiotami).

Podejrzany przyznał się do dwóch ostatnich przestępstw, zaprzeczył jednak, jakoby dokonał rozboju w kasynie i wymuszenia rozbójniczego. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował W. na 3 miesiące.

Sprawą zajmie się Sąd Rejonowy w Lubinie. W. grozi do 15 lat więzienia.

Prokuratura Okręgowa w Legnicy/ii

Reklama