„Bezpieczna Kobieta” po raz szósty

Ręka
fot. freeimages.com (penywise) Rusza kolejna edycja nieodpłatnego kursu samoobrony dla pań „Bezpieczna Kobieta”. Zapisy będą trwały do 27 lutego lub do wyczerpania limitu miejsc (a jest ich 100).
istotne.pl 0 policja, akcja, samoobrona, miasto lubin

Reklama

Zespół Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Lubinie prowadzi zapisy na kolejną edycję programu prewencyjnego „Bezpieczna Kobieta”, które będą trwały do 27 lutego 2015 roku albo do wyczerpania limitu 100 miejsc. Kurs poprowadzi instruktor z lubińskiej szkoły Krav Maga, tym niemniej w tym roku pierwszy raz kobiety nauczą się podstawowych odruchów samoobrony od innej pani – Agnieszki Kazimierów.

Przypominamy, że techniki szkoły Krav Maga oparte są na naturalnych odruchach obronnych, które doskonalone są w czasie treningu, tak aby w sytuacji realnego zagrożenia napadnięta nie dała się zranić i zadziałała najwcześniej, jak to możliwe. Kursantki nauczą się nie tylko, jak reagować szybko, ale też, jak prawidłowo oceniać zagrożenie, bronić się adekwatnie do ataku i kontrolować swoje emocje.

Ponadto 19 marca w Centrum Kultury „Muza” w Lubinie kursantki będą mogły po raz kolejny trenować w kawiarni „Pod Muzami” i uczyć się samoobrony w lokalu, czyli miejscu, gdzie jest mała przestrzeń, tłum ludzi i brak możliwości szybkiego oddalenia się od sprawcy.

Kolejnym ze spotkań poza salą gimnastyczną będzie trening „Na Szpilkach”, który odbędzie się 26 marca w galerii Cuprum Arena w Lubinie, podczas którego panie nauczą się samoobrony w mniej komfortowych strojach i butach.

A na koniec kursu, podobnie jak w latach ubiegłych, kobiety wezmą udział w treningu związanym z samoobroną w miejskich środkach transportu. Akcja odbędzie się bowiem również przy wsparciu Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Lubinie. Ćwiczenia w autobusie będzie poprzedzone miesięcznym treningiem w sali gimnastycznej, tak by panie uczestniczące w programie „Bezpieczna Kobieta” mogły sprawdzić swoje nowe umiejętności w realnych warunkach.

Patronatem po raz szósty akcję objął starosta lubiński, który sfinansował 9 spotkań: we wtorki i czwartki, w godzinach 18:00-19:30. Będą się one odbywały od 3 do 31 marca w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5, przy ulicy Kilińskiego 12 w Lubinie.

Wszystkie zainteresowane bezpłatnym udziałem w naszym programie panie proszone są o kontakt pod numerami tel. 76 8406 246 (od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-15:00), 533 096 118. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zapisów.

KPP Lubin/ii

Reklama