Bibobit, czyli wybuchowa mieszanka jazzu i elektroniki w Lubinie

Bibobit
fot. CK Muza Grupa zagra 31 stycznia w lubińskim Centrum Kultury „Muza”. Gościnnie na scenie pojawi się znana wokalistka Kasi Wilk.
istotne.pl 0 koncert, kasia wilk, ck muza lubin, miasto lubin

Reklama

Bibobit podaje starą dobrą treść w nowej, aktualnej formie. Stara treść to kwintet jazzowy live, a nowa forma to rap, loopy, sample, talk box, scratch i inne elektroniczne dźwięki. Projekt współtworzy duet producencki Daniel Moszczyński i Bartek Pietsch. Jednoczy ich i inspiruje połączenie jazzu i hip-hopu. Eksperyment już znany, jednak w tym przypadku suma wulkanicznej energii w wokalu, soczystego brzmienia sekcji dętej i rytmicznej, wysmakowanych partii jazzowego fortepianu, futurystycznej elektroniki oraz spontanicznej ekspresji, uwalnianej w niepowtarzalnych momentach improwizacji, daje koktajl o niezwykłym smaku.

Muzycy wystąpili m.in. na festiwalu Green Town of Jazz czy Głogowskich Spotkaniach Jazzowych. W 2014 r. dostali zaproszenie na wspólne koncerty w międzynarodowej obsadzie z Dirty Loops oraz zespołem Poluzjanci. Obecnie kończą pracę nad pierwszym studyjnym albumem, na którym znajdą się wyłącznie autorskie kompozycje. W singlowym debiucie gościnnie wystąpiła Urszula Dudziak, która o współpracy z zespołem mówi w następujących słowach: „W tej muzyce jest wolność”.

Skład jest 6-osobowy:
Daniel Moszczyński – wokal, talk box
Bartek Pietsch – bas, wokal
Patrycjusz Gruszecki – trąbka
Jan Adamczewski – saksofon
Zdzisław Babiarski – piano
Waldek Franczyk – perkusja.

Gościnnie z zespołem wystąpi Kasia Wilk, piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka. Pochodzi z Lubina, ale od ponad 10 lat mieszka w Poznaniu. Według czasopisma „Machina” to jedna z 50. najlepszych polskich wokalistek. Właścicielka niezwykle charakterystycznego, mocnego wokalu i charyzmatycznej osobowości. Zadebiutowała w 2005 r. w Opolu wraz z zespołem Kto To, gdzie dzięki piosence „Gdy minie sen” zajęli II miejsce. Rok później z utworem „Zero do stracenia” wzięli udział w polskich eliminacjach do konkursu Eurowizji, zajmując 7 miejsce.

Największą popularność przyniosła jej współpraca z poznańskim raperem Mezo. Ich wspólne hity „Ważne” i „Sacrum” doczekały się wielu nagród, m.in. II miejsca w konkursie opolskich premier, Eska Music Award, Superjedynki, a wspólna płyta „Eudaimonia” pokryła się złotem. Solową przygodę rozpoczęła w 2008 r. wraz z premierą singla „Pierwszy raz”. Wówczas Kasia udowodniła swą muzyczną dojrzałość i na dobre skupiła się na autorskim projekcie. W tym samym roku ukazał się jej solowy album „Unisono”, z którego pochodzi utwór „Do kiedy jestem”, który zwyciężył w polskim finale Międzynarodowego Sopot Festival 2009. Kolejny album pt. „Drugi raz” artystka wydała w 2011 r. Pochodzący z niej singiel „Escape” został nagrodzony „Brązową Premierą” na festiwalu w Opolu, a następny – „Po prostu” walczył o nagrodę na Festiwalu Sopot Top Trendy. Jesienią 2014 widzowie TVP2 mogli oglądać Kasię w nowym show „SuperSTARcie”. Obecnie wokalistka pracuje nad trzecią płytą.

CK Muza zaprasza 31 stycznia, godz. 18:00. Duża sala, bilety 20 zł (w dniu koncertu 25 zł).

CK Muza/ii

Reklama