Ferie z gitarą w MDK

Ferie z gitarą w MDK
fot. www.sxc.hu (sofamonkez) W kole gitarowym MDK trwają zapisy na bezpłatne warsztaty gitarowe, tradycyjnie organizowane w czasie ferii zimowych.
istotne.pl warsztaty, ferie, mdk lubin

W ramach warsztatów placówka proponuje cykl zintensyfikowanych zajęć szkoleniowych, mających na celu zaznajamianie uczestników z podstawami gry na gitarze klasycznej oraz rozwijanie techniki gry solowej/akordowej na gitarze popularnej/akustycznej i elektrycznej.

W czasie zajęć uczestnicy zapoznają się m.in. z:

  • podstawowymi technikami gry solowej (apoyando, tirando) i akordowej (łatwymi chwytami akordowymi, efektownymi sposobami akompaniamentu (arpeggio, akompaniament ragtimowy) oraz uniwersalnymi rytmami (folkowy, charlestonowy, rumbowy, meksykański), wykonywanymi na gitarze i instrumentach perkusyjnych
  • zasadami tworzenia chwytów akordowych od poszczególnych strun oraz wzorcowymi chwytami majorowymi i minorowymi na strunach wiolinowych.

Dla bardziej wtajemniczonych i zainteresowanych przewidziana jest nauka akompaniamentów do aktualnych przebojów i standardów muzycznych, a także znanych piosenek popularnych, turystycznych, harcerskich itp.

Zajęcia adresowane są zarówno do stałych uczestników pracowni muzycznej MDK, jak i wszystkich innych zainteresowanych – dzieci, młodzieży z terenu miasta, gminy i powiatu lubińskiego.

Zajęcia prowadzone są w formie indywidualnej lub w grupach 2-, 3-osobowych (w zależności od liczby uczestników) od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-14:00.

Warsztaty gitarowe odbędą się w terminach:

  • 19-23 stycznia
  • 26-30 stycznia.

Szczegóły na stronie Młodzieżowego Domu Kultury w Lubinie.

MDK Lubin/ii