Przekazali wóz ścinawskim strażakom

Wóz
fot. Powiat Lubiński Do Ochotniczej Straży Pożarnej w Ścinawie trafił nowy wóz strażacki. Zastąpi on wysłużonego Stara, którego strażacy przekażą do zaprzyjaźnionej jednostki w Zaborowie.
istotne.pl 0 straż pożarna, powiat lubiński, miasto lubin

Reklama

– Wóz ten był nam bardzo potrzebny. Będzie on służył do celów typowo gaśniczych, ponieważ żaden z tych, które obecnie posiadamy, nie ma tak dużej pojemności zbiornika na wodę oraz możliwości sprawnego poruszania się po terenie o nierównomiernym podłożu – mówi Tomasz Szymczak, naczelnik OSP w Ścinawie.

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, zakupiony przez Powiat Lubiński, jest uterenowiony, co znacznie ułatwi poruszanie się po terenach podmokłych, polach, lasach i łąkach, gdzie dotychczasowy Star po prostu się zakopywał.

– Uważam, że taki wóz jest ścinawskim strażakom bardzo potrzebny. Przede wszystkim dlatego, że ma on możliwość dotarcia do trudno dostępnych miejsc, jakich w gminie Ścinawa nie brakuje. Szczególnie na terenach wiejskich, gdzie nie ma odpowiednich dróg dojazdowych – mówi Krystian Kosztyła, przewodniczący Rady Powiatu w Lubinie.

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy umożliwi strażakom szybsze przeprowadzanie akcji ratowniczych, w których ścinawska jednostka uczestniczy bardzo często.

– Wiem, że ścinawscy strażacy angażują się w akcje ratownicze zarówno na terenie gminy Ścinawa jak i poza jej obszarem. Służą pomocą wielu ludziom i dbają o ich bezpieczeństwo, co jest wartością nadrzędną. Mam również nadzieję, że nie będzie zbyt wielu okazji, żeby samochód ten wyjeżdżał na akcje ratownicze, czego im z całego serca życzę – mówi Adam Myrda, starosta lubiński.

Nowy samochód kosztował Powiat ponad 600 tysięcy złotych.

Powiat Lubiński/ii

Reklama